20:15 Підготовка до ЗНО. Тема «Фразеологія» |
Підготовка до ЗНО Тема «Фразеологія» 1. У якому рядку всі словосполучення є фразеологізмами? А П’ятами накивати, швидко втекти, хапати дрижаки; Б ні пари з уст, комарика придушити, як кіт наплакав; В стояти як пень, весела людина, зуб на зуб не попадає; Г сидіти склавши руки, дбайливо доглядати, бігти стрімголов.
2. У якому рядку всі фразеологізми становлять синонімічний ряд? А Зуби з’їсти, мов муха в окропі, як білка в колесі; Б кривити душею, крутити хвостом, надягати овечу шкуру; В горло драти, криком кричати, милити шию; Г лежати лежнем, дурня валяти, брати на сміх.
3. У якому рядку фразеологізми мають значення молодий? А Ні пари з уст, мало ще каші з’їв; Б молоко на губах, курча жовтороте; В горобеня жовтодзьобе, наробити галасу; Г немає гаразду в голові, жуки в голові.
4. У якому рядку фразеологізм має значення говорити щось беззмістовне? А Ковтати слова, відкривати душу, сон рябої кобили розказувати; Б різати правду у вічі, кидати слова, розводити балачки; В точити балачки, на весь голос, не своїм голосом; Г городити теревені, смаленого дуба плести, химині кури розводити.
► Потрібно вибрати два правильні варіанти відповіді.
5. Позначте рядки, куди входять фразеологізми-синоніми до слова втекти. А Дремнути навтікача, зачепити за живе, робити публіку; Б п’ятами накивати, дати драла, дати ногам знати; В дати лиха закаблукам, мов горохом сипати, ще прийде коза до воза; Г розводити боби, збігло за водою, розводити теревені; Д дати ногам волю, дати тягу, намастити п’яти салом.
6. Встановити відповідність між фразеологізмами та їх значеннями. 1 Гарний 2 Відстати 3 Далеко 4 Даремно
А У чорта на болоті; Б ні за цапову душу; В ні в казці сказати, ні пером описати; Г класти зуби на полицю; Д пасти задніх. 7. Пояснити значення фразеологізмів, з двома скласти речення. Росинки в роті не мати; обводити поглядом; не по кишені; міряти поглядом; як по писаному; стріляна птиця.
|
|
Всього коментарів: 0 | |